Były kadrowicz Adama Nawałki zmienił dyscyplinę sportu. Ma już za sobą debiut!

Data:

Były reprezentant Polski w piłce nożnej postanowił spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportu. Zdążył już nawet zaliczyć całkiem udany debiut. 

Piotr Ćwielong zrobił sporą karierę na boiskach ekstraklasy. Wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów w barwach Wisły Kraków i Śląska Wrocław został mistrzem Polski, zadebiutował również w reprezentacji Polski. Był to mecz towarzyski z Irlandią za kadencji trenera Adama Nawałki.

Na swoim koncie ma również występy w zagranicznym klubie. W sezonie 2013/14 trafił do występującego wówczas w 2. Bundeslidze VFL Bochum. Spędził tam łącznie trzy lata, ale tylko pierwszy sezon mógł zaliczyć do udanych – w 30 meczach zdobył jednego gola i zaliczył także dwie asysty.

Reprezentant Polski zaliczył debiut w nowej dyscyplinie

Po raz ostatni w ekstraklasie zagrał w sezonie 2016/17 w barwach Ruchu Chorzów. Znów poszło mu całkiem nieźle, bo w dwudziestu występach zdobył 5 bramek. Później jeszcze raz spróbował sił w Niemczech (trzecioligowy Magdeburg), w pierwszoligowym GKS-ie Tychy, a ostatnio występował w LKS-ie Goczałkowie Zdrój.

Piotr Ćwielong

Teraz postanowił spróbować sił w nowej dyscyplinie sportu. Piotr Ćwielong związał się bowiem z futsalowym Clearexem Chorzów. Ma pomóc klubowi utrzymać się ekstraklasie futsalu.

– Z futsalem zawsze miałem coś wspólnego, wychowałem się w hali. Czasem, jako młodzi chłopcy, grywaliśmy sparingi z tym wielkim Clearexem. Teraz inicjatywa wyszła od prezesa Zdzisława Wolnego, z którym znamy się od wielu lat. Nie wiedziałem, czy nadaję się, żeby grać w ekstraklasie, ale po treningach stwierdziliśmy, że w miarę możliwości będą chciał pomóc, a – co najważniejsze – nie przeszkadzać. Śledzę rozgrywki, wiem, że sytuacja w tabeli nie jest za ciekawa – powiedział Piotr Ćwielong, cytowany przez Dziennik Zachodni.

Piotr Ćwielong ma za sobą już debiut. Jego nowa drużyna uległa co prawda ekipie Red Dragons Pniewy 1:3 (0:1), ale z relacji mediów wynika, że zaprezentował się solidnie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE