Polski napastnik rozpoczął zabawę w Australii. Pierwszy gol i od razu takie cudo [WIDEO]

Data:

Świetne rozpoczęcie sezonu dla polskiego napastnika w lidze australijskiej. Oskar Zawada w meczu drugiej kolejki A-League zdobył gola i zaliczył asystę w meczu przeciwko Perth Glory. Jego zespół Wellington Phoenix wygrał 2:1.

Były napastnik m.in. Stali Mielec, Rakowa Częstochowa czy Wisły Płock już w zeszłym sezonie pokazywał się w Australii i Nowej Zelandii ze świetnej strony. W 26 występach zdobył 15 bramek i był jednym z najlepszych strzelców całej ligi. Do dorobku strzeleckiego dołożył także dwie asysty.

Oskar Zawada do drugiej kolejki musiał czekać na swojego premierowego gola w tym sezonie australijskiej A-League. W pierwszym meczu bowiem jego Wellington Phoenix bezbramkowo zremisowało z WS Wanderers.

W drugiej kolejce polski napastnik już trafił. Dokładnie w 9.minucie popisał się cudownym strzałem, a właściwie lobem nad bramkarzem Perth Glory, który chwilę wcześniej popełnił bardzo duży błąd.

Oskar Zawada w tej sytuacji popisał się sprytem i świetną techniką. Zobaczcie zresztą sami na poniższym wideo.

W drugiej połowie Oskar Zawada dołożył także asystę. Podał do Bozhidara Kraeva, który ustalił wynik na 2:1. Wcześniej bowiem (w 59.minucie) stan meczu wyrównał Mark Beevers. Poniżej zamieszczamy skrót całego spotkania. Asysta Zawady od 1:20.

W następnej kolejce australijskiej A-League Oskar Zawada i jego Wellington Phoenix zagrają z Brisbane Roar. To spotkanie odbędzie się 4 listopada o 5:30 polskiego czasu.