Transfer tego okienka? Polski talent ma trafić do byłego klubu Frankowskiego i Koseckiego

Data:

To może być polski hit tego okienka transferowego. David Poreba, który przez ostatni rok występował w amerykańskim zespole Crown Legacy FC ma podpisać kontrakt z Chicago Fire. To zespół doskonale znany polskim kibicom. Grali tam chociażby: Roman Kosecki, Tomasz Frankowski i Przemysław Frankowski.

David Poreba ma za sobą bardzo dobry rok. Polski środkowy pomocnik w barwach Crown Legacy FC wystąpił łącznie 28 razy, strzelając 5 bramek i zaliczając 6 asyst. Crown Legacy FC to zespół występujący w MLS Next Pro (odpowiednik nieistniejącej już w Polsce „Młodej Ekstraklasy”), gdzie rywalizują ze sobą drugie zespoły drużyn występujących w MLS. Crown Legacy FC to drugi zespół Charlotte FC, gdzie występują inni Polacy: Kamil Jóźwiak i Karol Świderski.

Jego dobra gra została dostrzeżona przez inne kluby. Jak podaje dziennikarz Manuel Veth, David Poreba lada chwila zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Chicago Fire.

Dla Chicago Fire ubiegły sezon w MLS nie był udany. Drużyna z „wietrznego miasta” zakończyła sezon 2023 na 13. lokacie w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. Na razie nie wiadomo jednak, czy David Poreba dołączy do pierwszego zespołu, czy podobnie jak w Charlotte, będzie występował w MLS Next Pro.

Warto przypomnieć nieco historii. Chicago Fire to bowiem zespół, w którym występowało sporo reprezentantów Polski. W przeszłości w tej drużynie występowali m.in.: Roman Kosecki, Jerzy Podbrożny, Przemysław Frankowski, a od 2022 roku gra tam napastnik Kacper Przybyłko.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE