Robert Lewandowski krytykowany po El Clasico. „Wyglądał na nieco powolnego”

Data:

Robert Lewandowski nie zaliczył idealnego powrotu na boisko po kontuzji. W meczu z Realem Madryt wszedł na ostatnie 30 minut, oddał nawet groźny strzał, ale gola nie udało mu się zdobyć. Nic więc dziwnego, że hiszpańscy dziennikarze ocenili go dość surowo.

Dla kapitana reprezentacji Polski był to powrót do gry po kilku tygodniach przerwy. Właśnie z powodu urazu Robert Lewandowski opuścił październikowe zgrupowanie naszej kadry oraz mecz z poprzedniego tygodnia w La Liga. Ostatecznie wykurował się na dzisiejsze El Clasico.

Mecz zaczął jednak na ławce. Trener Xavi zdecydował bowiem, że Polak zbyt długo był poza treningiem, by wyjść od początku na tak wymagającego rywala, jakim jest Real Madryt. Robert Lewandowski pojawił się na boisku w drugiej połowie – dokładnie w 61.minucie meczu.

Wówczas był remis 1:1. Na gola Ilkaya Gundogana z szóstej minuty spotkania, odpowiedział na początku drugiej połowy pięknym strzałem Jude Bellingham. W takich warunkach i w takiej sytuacji na boisku pojawił się Robert Lewandowski. Gola nie zdobył. Co więcej, w doliczonym czasie gry drugiego gola zdobył Jude Bellingham. Tym samym Real Madryt wygrał na wyjeździe z FC Barceloną 2:1.

Hiszpańskie media, co zrozumiałe, są dalekie od chwalenia Polaka. – Jego brak iskry był zauważalny, gdy potrzebował trochę czasu na to, by ustawić się do strzału. Brakowało też lepszego dotknięcia piłki, gdy starał się ją kontrolować – napisało Mundo Deportivo.

Równie surowy był Sport. – Próbował strzału spoza pola karnego, ale poza tym wyglądał na nieco powolnego – napisali dziennikarze.

Robert Lewandowski: To było niezasłużone zwycięstwo Realu

Oczywiście wszystkie media podkreślały fakt, że Robert Lewandowski co dopiero wrócił po kontuzji i trudno było wymagać od niego fajerwerków.

Sam Robert zaskoczył po meczu swoją wypowiedzią dla Eleven Sports. – Boli ta porażka. To było niezasłużone zwycięstwo Realu. Strzelili jedną bramkę więcej, mają trzy punkty, ale my się nie poddajemy. Liga jest długa, sezon jest długi.

Poniżej zamieszczamy pełny skrót wideo meczu FC Barcelona – Real Madryt.