W Hiszpanii nie mają wątpliwości i wieszczą zmierzch Lewandowskiego. „Ekspiłkarz”

Data:

Robert Lewandowski i cała FC Barcelona są w dołku. Napastnik reprezentacji Polski co prawda strzelił gola w środowym meczu Pucharu Króla, ale jego drużyna odpadła po dogrywce z Athletikiem Bilbao. Polak został zmieniony w drugiej połowie przy wyniku remisowym.

To był szalony mecz. Po pierwszej połowie to FC Barcelona prowadziła 2:1, ale tuż po przerwie Athletic Bilbao wyrównał. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2. W dogrywce gospodarze z Kraju Basków postawili jednak „kropkę nad i”, strzelili dwa gole, wygrali i wyeliminowali FC Barcelonę z Pucharu Króla.

Robert Lewandowski w tym meczu strzelił gola. Na pewno nie była to jego najpiękniejsza bramka w karierze, bo tak naprawdę został nastrzelony przez obrońcę, ale gol to gol. Poniżej prezentujemy skrót całego spotkania, w tym gola Lewandowskiego.

Jak można się domyśleć, FC Barcelona jest teraz pod ostrzałem mediów. Robert Lewandowski dostał też mocno, mimo strzelonego gola. Najbardziej bolesny był jednak komentarz Javiego Roldana z El Confidencial. Znany dziennikarz stwierdził, że kapitan reprezentacji Polski jest obecnie „ekspiłkarzem”.

Nikt nie spodziewał się, że król strzelców z mistrza Hiszpanii następnego dnia stanie się ekspiłkarzem. Ja również się nie spodziewałem – powiedział.

Ogólnie jednak Robert Lewandowski nie ma dramatycznych statystyk strzeleckich. Polak zdobył 13 bramek w 28 meczach tego sezonu.