Liga Mistrzów: Dramat Arsenalu i piękny gol Roberta Lewandowskiego przeciwko Napoli [WIDEO]

Data:

Dzisiaj odbyły się kolejne mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Arsenal w dramatycznych okolicznościach przegrał z FC Porto 0:1, a Barcelona i Napoli strzeliły sobie we Włoszech po bramce i to spotkanie pozostało bez rozstrzygnięcia. Rezultat starcia otworzył w drugiej połowie Robert Lewandowski.

Zdecydowanie większe emocje na przestrzeni 90 minut przyniósł mecz w Neapolu. Barcelona zdominowała pierwszą odsłonę gry, lecz nie potrafiła jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę udokumentować to golem. Kiedy wydawało się, że to Napoli zaczyna dochodzić do głosu, w 60. minucie meczu Pedri podał do Lewandowskiego, a ten znakomicie przyjął i uderzył nie do obrony przy samym słupku.

„Błękitni” do remisu doprowadzili kwadrans później. W polu karnym obrońcę świetnie przepchnął Victor Osimhen i nie zmarnował nadarzającej się okazji. Gospodarze w końcówce przeważali, lecz ostatecznie spotkanie rozgrywane na stadionie imienia Diego Maradony zakończyło się remisem.

Dużo mniej, do pewnego momentu, działo się w Portugalii. FC Porto w 21. minucie zmarnowało kapitalną szansę na gola, kiedy to Galeno najpierw trafił w słupek, a potem fatalnie przestrzelił przy okazji dobitki. Brazylijski skrzydłowy odkupił winy w czwartej minucie doliczonego czasu gry. 26-latek ładnym strzałem pokonał golkipera „Kanonierów”.

Rewanżowe mecze Barcelony z Napoli i Arsenalu z Porto zostaną rozegrane już 12 marca. Stawką jest oczywiście awans do najlepszej ósemki najbardziej prestiżowych rozgrywek Starego Kontynentu.