Gikiewicz piłkarzem sezonu. Zebrał prawie połowę głosów kibiców

Data:

Rafał Gikiewicz został wybrany piłkarzem sezonu w Augsburgu. Kibice niemieckiego klubu oddawali głosy drogą internetową. Plebiscyt zorganizowała gazeta „Augsburger Allgemeine”.

Ekscentryczny bramkarz ma za sobą najprawdopodobniej najlepszy sezon w karierze, będąc absolutnym filarem Augsburga i wiele razy ratując swojej drużynie punkty. Najbardziej spektakularny występ 35-latek zanotował w 7.kolejce Bundesligi, kiedy to wyczyniał cuda w bramce, a Augsburg pokonał Bayern Monachium 1:0.

Gikiewicz w głosowaniu uzbierał aż 46 procent głosów fanów. Drugi w zestawieniu Reece Oxford zapracował na 30 procent. Trzeci André Hahn mógł natomiast liczyć jedynie na cztery procent.

Kontrakt „Gikiego” z Augsburgiem traci ważność już 30 czerwca i jego przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania. Na brak zainteresowania były zawodnik m.in. Unionu Berlin nie może jednak narzekać.

Niemieckie media przekonują, iż Gikiewicz ma wiele ofert, a najnowsze napływają z ligi tureckiej. Wiele mówiło się też o jego przenosinach do Borussii Mönchengladbach, lecz cała sprawa jest uzależniona od odejścia Yanna Sommera z tego klubu.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE