Luis Enrique nie jest już trenerem Hiszpanii. Jest NOWY szkoleniowiec!

Data:

Luis Enrique nie jest już trenerem reprezentacji Hiszpanii. Ogłoszono już nazwisko jego następcy, który poprowadzi zespół La Furia Roja.

Hiszpania odpadła z mundialu na etapie 1/8 finału. Reprezentacja z Europy musiała uznać wyższość ekipy Maroko, które pokonało podopiecznych Luisa Enrique po serii rzutów karnych. To był dramatyczny wieczór dla Hiszpanów, ponieważ w konkursie jedenastek nie wykorzystali ani jednego rzutu karnego.

Po meczu media rozpisywały się, że odpadnięcie z mundialu na etapie 1/8 turnieju prawdopodobnie stanowić będzie zakończenie reprezentacyjnej przygody dla Luisa Enrique.

Te doniesienia się potwierdziły. Luis Enrique oficjalnie przestał prowadzić hiszpańską drużynę narodową.

Luis Enrique nie jest już selekcjonerem Hiszpanów. Ogłoszono nazwisko nowego

– Trener z Asturii zdołał nadać reprezentacji nowy impet od czasu swojego przybycia w 2018 roku, poprzez gruntowną renowację, która utrwaliła zmianę pokoleniową w drużynie i hiszpańskim futbolu. (…) Postawił na młode talenty i zasiał nadzieję na przyszłość hiszpańskiej drużyny – napisano w komunikacie dotyczącym rozstania się hiszpańskiej federacji z Luisem Enrique.

Wraz z informacją o odejściu Luisa Enrique ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Hiszpanii podano nazwisko nowego szkoleniowca. Będzie nim Luis de la Fuente.

Wspomniany trener w ostatnich latach prowadził reprezentacje młodzieżowe Hiszpanii. Zaczynał od kadry U-19, przez U-21 aż po U-23. Wcześniej pracował jako trener klubowy w Athleticu Bilbao i Deportivo Alaves.

WYBRANE DLA CIEBIE