Jakub Kiwior o krok od wielkiego transferu! Trafił na okładkę „La Gazzetta dello Sport”

Data:

Jakub Kiwior już w styczniu może zostać czasowo wytransferowany do Włoch. Takie informacje przekazuje dzisiejsza „La Gazzetta dello Sport” podkręcając jeszcze plotki, które krążą po mediach już od dobrych kilku tygodni.

Jakub Kiwior od niemal roku jest zawodnikiem Arsenalu. Do Premier League trafił w styczniu 2023 roku z włoskiej Spezii, a więc klubu, któremu bliżej było do walki o utrzymanie w Serie A, niż do gry choćby o środek tabeli. Zresztą na koniec sezonu 2023/24, już bez Kiwiora w składzie, Spezia spadła do Serie B.

Minął jednak prawie rok, a polski obrońca w Arsenalu pozostaje jedynie zawodnikiem do szerokiej rotacji. W ubiegłym sezonie zagrał łącznie 427 minut w Premier League, a w obecnym 246 minut. W tym czasie zdobył 1 gola – przeciwko Wolverhampton w poprzednim sezonie. Do tego należy dołożyć jeszcze 3 występy w Lidze Mistrzów, 2 w Pucharze Ligi oraz 1 w Lidze Europy.

Kiwior przez rok nie był więc w stanie wywalczyć sobie stałego miejsca w Arsenalu. To otworzyło spekulacje na temat jego ewentualnego wypożyczenia do innego klubu. Od kilku tygodni bardzo dużo mówi się o tym, że jego tymczasowym pracodawcą od stycznia może być AC Milan.

Teraz te informacje się jeszcze bardziej nasiliły. Wszystko ze względu na dzisiejszą okładkę „La Gazzetta dello Sport”, na której zamieszczony był Jakub Kiwior. – Dla Pioliego byłby od razu starterem, biorąc pod uwagę kontuzję Thiawa, a w każdym razie kolejną cegiełką do zbudowania muru obronnego – czytamy we włoskiej gazecie.

Wszystko prawdopodobnie rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Być może Kiwiorowi takie półroczne wypożyczenie dobrze by zrobiło.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj