Piotr Zieliński znalazł się w trudnej sytuacji. „Trenuje sam, chcą go odstawić od składu”

Data:

Piotr Zieliński znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Polski pomocnik jest wyraźnie odstawiany od pierwszego składu SSC Napoli. Na razie jego absencja tłumaczona jest co prawda zmęczeniem, ale wygląda na to, że Zieliński jest karany za to, że nie chce przedłużyć kontraktu. Jego umowa w Neapolu kończy się w czerwcu 2024 roku.

Włoscy dziennikarze nie mają wątpliwości – Zieliński może w tym sezonie już nie zagrać w Napoli! Przedsmak tego mieliśmy podczas rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej Superpucharu Włoch. W półfinale zagrał jedynie 18 minut, a w przegranym (0:1) finale z Interem Mediolan na boisku nie pojawił się już w ogóle.

Informację włoskich dziennikarzy potwierdzają również ci z Polski. Mikołaj Kruk w programie portalu meczyki.pl zobrazował, jak obiecnie wygląda sytuacja Piotra Zielińskiego w SSC Napoli.

Na obrazkach z treningów Napoli widać, że Polak trenuje sam, nawet jak są zajęcia w parach. W małej grze inni mają żółte koszulki, drudzy czerwone, a Zieliński nie ma żadnej. Dają mu do zrozumienia: nie podpisałeś z nami kontraktu, to teraz musisz odcierpieć swoje – poinformował w programie International Level.

Mikołaj Kruk przypomniał również casus Arkadiusza Milika, który również nie chciał przedłużyć kontraktu z Napoli i na kilka miesięcy został odsunięty od drużyny.

– To nie jest decyzja trenera, a specyficzne podejście De Laurentiisa. Z całym szacunkiem do Cajuste, który zastępował Zielińskiego w składzie, ale to jest przepaść. Nie chcę mówić, że Polak będzie traktowany jak Milik, ale wygląda to niepokojąco – dodał.

Nowym klubem Piotra Zielińskiego ma być Inter Mediolan. Tak bowiem już od wielu tygodni podają włoscy dziennikarze. Czy to prawda? Przekonamy się już wkrótce.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE