Niemieckie media: to tę drużynę chce objąć Xabi Alonso

Data:

Bayer Leverkusen pod wodzą Xabiego Alonso pewnie kroczy po upragnione, pierwsze w dziejach klubu mistrzostwo Niemiec. „Aptekarze” to rewelacja tego sezonu w czołowych ligach w Europie, a Alonso to bez wątpienia jeden z najbardziej uzdolnionych trenerów młodego pokolenia.

W Leverkusen panuje euforia, bowiem osiem punktów przewagi nad drugim Bayernem Monachium na tym etapie sezonu wydaje się absolutnie wystarczające do zdobycia patery za mistrzostwo kraju. Do końca Bundesligi pozostało już tylko 12 kolejek.

Latem po Xabiego Alonso powinna ustawić się kolejka chętnych z Bayernem Monachium i Liverpoolem na czele. Bawarski gigant pragnie zamazać plamę po nieudanej kadencji Thomasa Tuchela, natomiast Liverpool szuka następcy Jürgena Kloppa. Praca, jaką Alonso wykonuje w Leverkusen, musi budzić podziw i skłaniać tych największych do zainteresowania

Media w Niemczech już wiedzą

Według Sky Sport Deutschland Alonso wybierać będzie tylko pomiędzy Bayernem a Liverpoolem. 42-latek ma skłaniać się ku pracy w Anglii, bowiem przejęcie schedy po Kloppie jest większym wyzwaniem. Premier League to też bardziej kusząca opcja, niż zdominowana przez monachijczyków Bundesliga.

Inna opcją, która jeszcze wchodziła dla Alonso w grę, była praca w Realu Madryt, lecz tam swoje rządy nieprzerwanie od kilku lat sprawuje Carlo Ancelotti i na razie nic nie wskazuje na to, że miałby przestać.

Co ciekawe, Alonso grał we wszystkich trzech klubach wymienionych wyżej jako jego potencjalni przyszli pracodawcy. Bez wątpienia swój najlepszy czas przeżył w Liverpoolu  i Madrycie. Z oboma tymi klubami sięgał m.in. po Ligę Mistrzów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE