Jest konkretna oferta wypożyczenia João Felixa. Napastnik może przenieść się do Premier League

Data:

Do biura Atlético Madryt wpłynęła oferta wypożyczenia João Felixa, informuje portal „Relevo”. Interesantem jest Manchester United, który pilnie szuka wzmocnień w ofensywie.

Kariera Felixa w stolicy Hiszpanii nie należy do wybitnie udanych. Napastnik nie potrafi ustabilizować swojej formy i regularnie zawodzi. Ponadto trudno mu znaleźć wspólny język ze szkoleniowcem Atlético Diego Simeone. Sytuację wykorzystać chce szefostwo „Czerwonych Diabłów”, lecz dopięcie transakcji nie będzie proste.

Młodego Portugalczyka już od jakiegoś czasu łączy się z przenosinami na Old Trafford, a teraz cała sprawa nabrała rozpędu. Według wspomnianego portalu Manchester planuje wypożyczyć Felixa do końca sezonu i jest w stanie zapłacić za to 3,5 mln funtów oraz pokryć całość wynagrodzenia zawodnika. Umowa nie zawierałaby jednak opcji wykupu.

Kwota zaproponowana przez angielski zespół jest dla Atlético zbyt niska. Spekuluje się, że 11-krotny mistrz kraju oczekuje około 13 milionów funtów za półroczne udostępnienie Felixa.

23-latek do Madrytu trafił latem 2019 za oszałamiająca kwotę 127 milionów euro. Do dzisiaj jest w czołówce najdroższych piłkarzy w historii. Dla „Los Rojiblancos” rozegrał 130 meczów, strzelając 34 gole.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE