Szalona radość! Motor Lublin awansował do Fortuna 1 Ligi! [WIDEO]

Data:

Motor Lublin awansował do Fortuna 1 Ligi. Zespół, który na koniec sezonu zasadniczego zajął 6.miejsce, do barażów dostał się wręcz cudem, w ostatecznej walce wygrał oba mecze i wywalczył promocję na zaplecze ekstraklasy. Motor Lublin w finale baraży pokonał Stomil Olsztyn.

Motor Lublin ma za sobą niewiarygodny sezon. Drużyna zaczynała rozgrywki błąkając się po dolnych rejonach tabeli, a kończy go awansem do Fortuna 1 Ligi. Wszystko rozstrzygnęło się w barażach, w których Motor najpierw pokonał po dogrywce Kotwicę Kołobrzeg, a w finale po rzutach karnych ograł Stomil Olsztyn. Oba spotkania lublinianie rozgrywali na wyjeździe.

W Olsztynie w regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Najpierw gola dla Motoru, już w 37.minucie meczu, zdobył Filip Wójcik. Z lewej strony dośrodkowywał Mariusz Rybicki, a akcję zamykał obrońca, Filip Wójcik. W polu karnym Stomilu zachował się świetnie, co możemy zobaczyć na poniższym wideo.

Stomil Olsztyn wyrównał w drugiej połowie. Dokładnie w 67.minucie fatalny błąd popełnili goście i gola na 1:1 zdobył Karol Żwir. Wideo z bramką poniżej.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik się nie zmienił. Podobnie było w dogrywce, choć Stomil miał kilka naprawdę dobrych okazji. Gospodarzom w konstruowaniu ataków pomogła czerwona kartka dla zawodnika Motoru – Sebastiana Rudola.

W rzutach karnych zdecydowanie lepszy był już Motor Lublin. Stomil mylił się, jego zawodnicy zdobyli tylko jednego gola, a Motor był bezbłędny. Decydującego gola zdobył Michał Żebrakowski.

WYBRANE DLA CIEBIE