Polak z ekstraklasy trafi do MLS i zagra ze Świderskim! Ten transfer to kompletne zaskoczenie

Data:

Ten transfer będzie sporym zaskoczeniem. Pomocnik Stali Mielec, David Poręba, najprawdopodobniej trafi za Ocean. Będzie występował w zespole, w którym gra już inni Polacy, m.in. reprezentant kraju, Karol Świderski.

Poręba to Polak, który wychował się w Stanach Zjednoczonych. Piłkarz terminował w akademii piłkarskiej niezwykle popularnego za Oceanem klubu Chicago Fire. To zespół dobrze znany w Polsce, ponieważ grali tam nasi rodacy: Roman Kosecki, Piotr Nowak oraz Jerzy Podbrożny.

David Poręba trafił do Stali Mielec latem ubiegłego roku. W tym czasie nie rozegrał jednak wielu spotkań dla zespołu z Podkarpacia. Jak dotąd ma na koncie… zaledwie cztery mecze.

Właśnie dlatego doniesienia, które przekazuje „Przegląd Sportowy” brzmią dość sensacyjnie. Okazuje się bowiem, że Poręba ma szanse na transfer do ligi MLS. Miałby trafić do drużyny, w której występuje aktualnie m.in. reprezentant Polski, uczestnik mundialu w Katarze, Karol Świderski.

David Poręba trafi do MLS?

„PS” podaje, że Poręba wzbudził zainteresowanie skautów klubu Charlotte FC. W zespole, oprócz wspomnianego Świderskiego, występują także inni biało-czerwoni, tj. Kamil Jóźwiak, który w przeszłości grał w Lechu Poznań oraz Jan Sobociński, w przeszłości reprezentujący barwy ŁKS-u.

Klub z MLS chciałby najpierw wypożyczyć Porębę, ale w umowie zastrzec sobie prawo pierwokupu. Oznacza to, że w przypadku wywarcia pozytywnego wrażenia, Charlotte FC wykupiłoby 20-latka z mieleckiej Stali.

Jeżeli transfer doszedłby do skutku, byłoby to spore zaskoczenie. Raczej nikt nie spodziewał się bowiem, że Charlotte FC zainteresuje się akurat tym piłkarzem.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE