Obrońca Jagiellonii o krok od transferu. W grę wchodzi milion złotych

Data:

Panujący mistrz Rumunii CFR Cluj pragnie pozyskać piłkarza Jagiellonii Białystok. Jak dowiedział się portal „prosport.ro” chodzi o Bogdana Tiru.

Środkowy obrońca wróciłby więc do kraju, gdyby transfer ten stał się faktem. 28-latek do Białegostoku trafił zimą 2020 roku z rodzimego FC Viitorul. Suma odstępnego wyniosła wówczas 600 tysięcy euro.

Zawodnik po trzech latach spędzonych na Podlasiu miałby być znacznie tańszy niż niegdyś. „Żółto-Czerwoni” mają otrzymać za dwukrotnego reprezentanta Rumunii 250 tysięcy euro plus 100 tysięcy euro zmiennych, uzależnionych od spełnienia zapisów zawartych w umowie.

Obie strony są już ponoć po słowie i do finalizacji transferu brakuje detali. Tiru podpisze z nowym klubem kontrakt, na mocy którego zarobi około 20 tysięcy euro miesięcznie.

Tiru w bieżącej kampanii Ekstraklasy rozegrał 15 spotkań. Co ciekawe ujrzał w nich aż osiem żółtych kartek, co czyni go liderem w niechlubnej klasyfikacji kartkowiczów – ex aequo z Arturem Jędrzejczykiem i Filipe Nascimento.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE