Szok! Bartosz Salamon zawieszony tuż przed meczem z Fiorentiną

Data:

To szokująca informacja! Bartosz Salamon, który wciąż czeka na wyniki próbki B badania antydopingowego, został zawieszony przez UEFA na trzy miesiące. To oznacza, że środkowy obrońca Lecha Poznań nie wystąpi w dzisiejszym ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Rywalem Lecha jest włoska Fiorentina.

Przypomnijmy, że po spotkaniu rewanżowym 1/8 finału LKE ze szwedzkim Djurgardens IF w organizmie zawodnika Kolejorza wykryto niedozwoloną substancję o nazwie chlortalidon. To jednak była próbka A. Do czasu przebadania próbki B (a to trwa ok. 2 miesiące), Salamon nie powinien zostać zawieszony. UEFA podjęła jednak inną decyzję, o czym w specjalnym komunikacie poinformował Lech Poznań.

– Lech Poznań otrzymał przed chwilą decyzję UEFA o zawieszeniu Bartosza Salamona na trzy miesiące. W czasie zawieszenia obrońca nie może brać udziału w meczach oraz treningach. Jako klub zdecydowaliśmy o odwołaniu się od tej decyzji – czytamy w komunikacie Lecha Poznań.

Informację tę poszerzył jeszcze Dawid Dobrasz, dziennikarz portalu Meczyki.pl. W swoim tweecie podał, że decyzja UEFA przyszła do klubu tuż po godzinie 11. To oznacza, że europejska federacja podjęła decyzję o zawieszeniu Salomona dokładnie 10 godzin przed pierwszym gwizdkiem meczu Lech Poznań – Fiorentina.

To oznacza, że Bartosz Salamon nie będzie mógł zagrać w historycznym meczu. Stawką dwumeczu z Fiorentiną jest awans do półfinału Ligi Konferencji Europy.

Początek meczu Lech Poznań – Fiorentina dzisiaj (13 kwietnia) o godzinie 21. Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i w serwisie streamingowym Viaplay.

WYBRANE DLA CIEBIE