Marek Papszun zostanie zastąpiony właśnie przez tego trenera? „To byłoby ciekawe połączenie”

Data:

To była informacja, jak grom z jasnego nieba. Marek Papszun w przyszłym sezonie nie będzie już trenerem Rakowa Częstochowa. Taką informację przekazał sam szkoleniowiec na wspólnej konferencji prasowej z właścicielem klubu, Michałem Świerczewskim.

Po takiej informacji od razu ruszyła giełda nazwisk. Kto zastąpi Marka Papszuna? To pytanie zadają sobie wszyscy, na portalach internetowych można już znaleźć nazwiska co najmniej kilkunastu kandydatów, ale tylko kilku z nich powtarza się w wielu źródłach.

Zwykle dobrze poinformowany w realiach polskiej piłki dziennikarz Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl twierdzi, że Dawid Szulczek byłby ciekawym kandydatem na stanowisko trenera Rakowa Częstochowa.

Do takiej spekulacji odniósł się już sam właściciel Rakowa, Michał Świerczewski. Na antenie wspominanych wyżej Meczyków powiedział: – Jeśli będziemy chcieli trenera Szulczka, a on będzie chciał do nas trafić, to wierzę w swój urok osobisty i to, że będę w stanie przekonać do tego tematu prezesa Warty Poznań.

Szybko do całej sprawy odniósł się także Bartek Farjaszewski, właściciel Warty Poznań, której trenerem jest Dawid Szulczek. Na Twitterze podkreślił, że szkoleniowiec ten nadal będzie pracował w poznańskim klubie. Również w przyszłym sezonie.

W internecie pojawiło się również nazwisko Adama Majewskiego. To trener, który przez 1,5 roku wykonywał bardzo dobrą pracę w Stali Mielec. Niespodziewanie jednak w marcu tego roku został zwolniony. Zastąpił go Kamil Kiereś.

– Trener jest wybrany. Mamy uzgodnione warunki finansowe. Musimy podpisać i sfinalizować temat umowy. W poniedziałek ogłosimy termin podania nazwiska nowego szkoleniowca – zapewnił Michał Świerczewski.

WYBRANE DLA CIEBIE