Oficjalnie: Michał Skóraś zmienia klub! Wielkie pieniądze dla Lecha Poznań

Data:

To już oficjalna informacja! Michał Skóraś przechodzi z Lecha Poznań do belgijskiego Club Brugge na zasadzie transferu definitywnego. Umowa obowiązywać będzie od 1 lipca 2023 roku.

Club Brugge jest osiemnastokrotnym mistrzem Belgii. Po pięć tytułów sięgnął w ostatnich siedmiu latach. Tylko od rozgrywek 2016/17 aż sześć razy grał w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Już ta krótka wizytówka pokazuje siłę tej ekipy.

Sam Michał Skóraś ma już za sobą pierwszy rekonesans w nowym klubie. – Miałem okazję niedawno odwiedzić ten klub, cała baza treningowa robi spore wrażenie i uznałem, że w tym momencie będzie to dla mnie najlepszy wybór – przyznał reprezentant Polski.

– Na pewno będzie to miejsce, w którym będę miał okazję do dalszego podwyższania swoich umiejętności. Lech ukształtował mnie piłkarsko, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Jeszcze do końca sezonu będę chciał pokazać się w Kolejorzu z jak najlepszej strony, ale już teraz chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom i osobom związanym z Lechem, którzy trzymali za mnie kciuki i życzyli mi jak najlepiej – podkreśla Skóraś, który formalnie zawodnikiem nowego klubu będzie od 1 lipca 2023.

– Wciąż chętnie będę odwiedzał Bułgarską, bo to wciąż jest mój piłkarski dom – dodał na koniec.

Według nieoficjalnych wiadomości, Lech Poznań zarobi duże pieniądze na swoim skrzydłowym. Już kilka dni temu na Twitterze pojawiła się informacja, że kwota transferu wyniesie 8 milionów euro. To mniej więcej tyle samo, ile Kolejorz zarobił za całą kampanię w sezonie 2022/23 w europejskich pucharach.

WYBRANE DLA CIEBIE