We Włoszech zdobył gola z drugiego końca boiska. Teraz trenuje ze Stalą Mielec

Data:

Michał Lewandowski trenuje ze Stalą Mielec. Bramkarz, który swego czasu zasłynął z gola zdobytego przez całe boisko, chciałby spróbować swoich sił w Polsce. Od dziesięciu lat bowiem występuje we Włoszech.

Michał Lewandowski to 27-letni bramkarz. Wychowanek Stali Mielec blisko dekadę temu postanowił spróbować swoich sił we Włoszech. Na początku trafił do Crotone, gdzie występował w zespole Primavery. Był blisko nawet pierwszego zespołu, a warto zaznaczyć, że był to moment, w którym Crotone robiło awans do Serie A.

Niestety Polakowi przytrafiła się wtedy ciężka kontuzja. – Złamałem kość łódeczkowatą w nadgarstku. W sezonie, kiedy drużyna awansowała do Serie A, nie mogłem w ogóle używać ręki, bo złamana kość nie chciała się zrastać przez pewien czas – wspominał w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

W kolejnych latach występował kolejno w: Avezzano Calcio, SS Monopoli 1966, SSD Città di Teramo. Ostatnie sezony spędził z kolei w ACR Messina.

To gdy występował w tym ostatnim klubie, usłyszano o nim w całej Europie. Otóż Michał Lewandowski na początku listopada 2022 roku zdobył gola z drugiego końca boiska w meczu przeciwko drużynie Monterosi. Tym samym trafił nie tylko na czołówki włoskich mediów, ale również polskich. Zobaczcie tego gola na poniższym wideo.

Teraz postanowił spróbować swoich sił w Polsce. Przypomnijmy bowiem, że Michał Lewandowski jest wychowankiem Stali Mielec, ale grał tam do wieku juniora. Warto zaznaczyć, że ówczesnej drużynie juniorów Stali grał m.in. z Pawłem Bochniewiczem, który obecnie jest zawodnikiem holenderskiego Heerenveen

W poniedziałek Michał Lewandowski rozpoczął treningi z PGE FKS Stalą Mielec. Informację o tym jako pierwszy podał facebookowy profil Wrzutka.

WYBRANE DLA CIEBIE