Przypomniał o sobie były piłkarz Lecha Poznań. Piękny gol w USA [WIDEO]

Data:

Znakomity weekend dla polskich piłkarzy występujących w Stanach Zjednoczonych. W MLS gole strzelali Karol Świderski i Mateusz Bogusz, a asystę zaliczył także Kamil Jóźwiak. To jednak nie koniec. Świetnie zaprezentował się też inny Polak, były zawodnik Lecha Poznań.

Dariusz Formella, bo o nim mowa, znakomicie odnalazł się w USA. Za Oceanem występuje od 2019 roku, gdy postanowił odejść z pierwszoligowego wówczas Rakowa Częstochowa. Obecnie występuje w zespole Oakland Roots, który gra w lidze USL Championship. Mimo, że w Stanach Zjednoczonych nie ma systemu bezpośrednich spadków i awansów, to ligę tę możemy nazwać zapleczem dla MLS.

W tym sezonie Dariusz Formella notuje bardzo dobre liczby. W dziewięciu rozegranych do tej pory spotkaniach zdobył 4 bramki, a do tego zaliczył jeszcze dwie asysty.

Dariusz Formella
Dariusz Formella

Dobrą formę potwierdził również w ostatni weekend, w meczu przeciwko Orange County SC. Dariusz Formella wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie ładnym, mierzonym strzałem. Gola możecie zobaczyć na poniższym skrócie. Akcja od 0:54.

Ostatecznie zespół Oakland Roots wygrał 3:0 i przesunął się na 6.miejsce miejsce w tabeli konferencji zachodniej USL Championship. Pierwsze osiem zespołów po sezonie zasadniczym zagra w play-offach.

WYBRANE DLA CIEBIE