Kapitalnie to uderzył. Paweł Bochniewicz z pięknym golem w Holandii [WIDEO]

Data:

Dużo nie strzela, ale jak już zdobędzie gola, to klękajcie narody. Paweł Bochniewicz, środkowy obrońca holenderskiego SC Heerenveen zdobył w niedzielę bardzo cennego gola. Dzięki wygranej z Go Ahead Eagles klub Polaka wciąż ma szansę na awans do europejskich pucharów.

W Holandii mają dość ciekawy system. Awans do europejskich pucharów może wywalczyć nawet drużyna, która zajmie na koniec sezonu zasadniczego 8.miejsce. Bowiem drużyny z miejsc 5-8 grają w dwustopniowych barażach o miejsce w Lidze Konferencji Europy.

Właśnie o to 8.miejsce w ostatniej kolejce holenderskiej Eredivisie grał klub Polaka – SC Heerenveen. Żeby być pewnym tego miejsca i nie oglądać się na inne mecze, Paweł Bochniewicz i jego koledzy z zespołu musieli wygrać z Go Ahead Eagles.

SC Heerenveen długo się rozkręcał, ale wreszcie w 43.minucie udało się przeprowadzić tą „złotą” akcję. Paweł Bochniewicz idealnie wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i mocnym, mierzonym strzałem głową pokonał bramkarza przeciwników. To był bardzo ładny gol. Warto go zobaczyć.

W 79.minucie na 2:0 strzelił Nunnely i stało się jasne, że SC Heerenveen nie stanie się już krzywda. Drużyna Pawła Bochniewicza dowiozła do końca zwycięstwo i zapewniła sobie 8.miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

W półfinale barażów o awans do Ligi Konferencji Europy zagra z FC Twente. Z kolei w finałowych spotkaniach jedna z tych drużyn spotka się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy FC Utrechtem i Spartą Rotterdam.

WYBRANE DLA CIEBIE