Poważna kontuzja reprezentanta Polski! Uszkodzone kolano, wiele miesięcy pauzy

Data:

Fatalne informacje nadeszły do nas z Belgii. Polski napastnik, który zmienił klub dosłownie kilka dni temu, właśnie doznał poważnej kontuzji. Prawdopodobnie do gry wróci dopiero za kilka miesięcy.

Bartosz Białek, reprezentant Polski do lat 21, doznał poważnej kontuzji. Jego nowy klub, belgijski KAS Eupen, poinformował o tym, że napastnik doznał groźnego urazu kolana.

Wszystko wydarzyło się w sobotę. To wtedy KAS Eupen grał sparingowy mecz z francuskim zespołem Reims. W trakcie tego spotkania Bartosz Białek doznał kontuzji kolana. Belgijski klub wydał już w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

„Eupen życzy Bartoszowi dużo wytrwałości w tej trudnej sytuacji i jak najlepszego procesu rehabilitacji” – napisali Belgowie.

Dla reprezentanta Polski do lat 21 to ogromny cios. Dwa lata temu (wiosną 2021 roku), gdy zaczął grać coraz więcej w VFL Wolfsburg zerwał więzadła krzyżowe i wypadł z gry na wiele miesięcy. W konsekwencji stracił miejsce w niemieckim klubie, którego de facto nie odzyskał po dziś dzień.

Bartosz Białek został wypożyczony do Eupen z VFL Wolfsburg dosłownie kilka dni temu. W poprzednim sezonie polski napastnik grał na wypożyczeniu w holenderskim Vitesse Arnhem. W Eredivisie rozegrał 25 meczów, notując pięć trafień i dwie asysty.

Bartosz Białek do VFL Wolfsburg trafił w 2020 roku z Zagłębia Lubin za 5 milionów euro.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE