Szymon Włodarczyk pięknie przywitał się z Austrią. Gol już w pierwszej kolejce [WIDEO]

Data:

Szymon Włodarczyk zaliczył kapitalny debiut w austriackiej Bundeslidze. Polski napastnik zdobył gola w meczu pierwszej kolejki przeciwko Austrii Wiedeń.

Szymon Włodarczyk odszedł z polskiej ligi latem. Był bohaterem jednego z głośniejszych transferów z naszej ekstraklasy, bowiem jego nowy klub – Sturm Graz – miał zapłacić Górnikowi Zabrze coś ponad 2 miliony euro.

Jak się okazało, polski napastnik nie potrzebował zbyt wiele czasu na aklimatyzację. Były snajper Górnika Zabrze na listę strzelców wpisał się już w pierwszej kolejce austriackiej Bundesligi. Zdobył bowiem gola w meczu Sturmu Graz z Austrią Wiedeń. Drużyna Włodarczyka pewnie wygrała 3:0, a Polak zdobył gola na 2:0.

Bramka padła po wrzutce z rzutu rożnego. To była ostro piłka, do której najwyżej wyskoczył Szymon Włodarczyk i pewnym strzałem głową zmieścił futbolówkę w siatce.

To jego pierwszy gol w lidze, ale wcześniej strzelił już w Pucharze Austrii. Szymon Włodarczyk w oficjalnym debiucie w Sturmie zdobył trzy bramki w meczu Pucharu Austrii z SAK Klagenfurt, gdy jego zespół wygrał 7:2.

WYBRANE DLA CIEBIE