Kolejny Polak w MLS. Jeszcze niedawno grał w PGE FKS Stali Mielec

Data:

Transfery. Zgodnie z informacji, które na portalu www.brameczki.pl przekazywaliśmy już w połowie stycznia, David Poreba został nowym zawodnikiem Chicago Fire. Dla młodego, środkowego pomocnika to powrót do tego klubu po kilku latach. Poreba jest bowiem wychowankiem miejscowej akademii.

21-letni David Poreba został wypożyczony z PGE FKS Stali Mielec do Chicago Fire z opcją transferu na stałe. W mieleckich barwach Poreba występował w latach 2021-2022. Zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie, ale na boisku spędził łącznie tylko 41 minut. Do jego „polskiego” dorobku należy doliczyć jeszcze 2 mecze w Fortuna Pucharze Polski.

Cały 2023 rok spędził już na wypożyczeniu w młodzieżowym zespole Charlotte FC – Crown Legacy. Tam był bardzo ważną postacią zespołu, ponieważ zagrał w 29 meczach, z czego w 27 pełnił funkcję kapitana. Jego dorobek liczbowy był bardzo dobry – zdobył łącznie 6 bramek i zaliczył do tego 5 asyst.

Taka postawa zaowocowała transferem do Chicago Fire. Początkowo ma występować tam w drugim zespole, ale niewykluczone, że szybko dostanie swoją szansę w MLS. – Jego mentalność i umiejętność kontrolowania pomocy pokazuje poziom pewności siebie i umiejętności. Czujemy, że może być ważnym elementem tego, co staramy się budować w naszym klubie – powiedział po transferze główny trener Chicago Fire FC II Ludovic Taillandier.

– Cieszę się, że mogę wrócić do tego klubu. Naprawdę podekscytowany tą możliwością i gotowy do pracy – napisał David Poreba. który jest wychowankiem Akademii Chicago Fire.

David Poreba nie będzie jedynym Polakiem w Chciago Fire. Od 2022 roku występuje tam bowiem napastnik Kacper Przybyłko.

WYBRANE DLA CIEBIE