Polak strzela piękne bramki i walczy o mistrzostwo kraju. Probierz nie zwraca na niego uwagi [WIDEO]

Data:

Takie talenty warto mieć na oku. Młody zawodnik z wieloma zaletami, szybki, z dobrym dryblingiem i strzałem. Warto na niego zwrócić uwagę, ponieważ mocno może być nim zainteresowana też inna reprezentacja.

Jaiden Kucharski to australijski piłkarz polskiego pochodzenia. Z naszego kraju pochodzą jego dziadkowie oraz ojciec, który w młodym wieku osiadł w Australii. Sam zawodnik czuje mocne więzi z Polską i już jakiś czas temu rozpoczął starania o nasze obywatelstwo. W jednym z wywiadów stwierdził też, że jego marzeniem jest gra w Biało-Czerwonych barwach.

– Jeśli pojawi się opcja występów dla polskiej kadry, to wybiorę biało-czerwonych – mówił jakiś czas Jaiden Kucharski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

W tym sezonie jest w znakomitej formie. Jako pomocnik zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty w tym sezonie australijskiej ekstraklasy, a jego zespół – Sydney FC – walczy o mistrzostwo kraju. W półfinale play-off mierzy się z Central Coast Mariners i jeśli wygra, to w finale zmierzy się z kimś z pary Wellington Phoenix – Melbourne Victory.

Jaiden Kucharski to specjalista od ważnych trafień. W kwietniu, w derbowym spotkaniu z Western Sydney strzelił zwycięskiego gola dla swojego zespołu w doliczonym czasie gry. Z kolei w fazie play-off ładną bramką pomógł swojemu zespołowi w awansie do półfinału. Zobaczcie tego gola na poniższym wideo.

Czy Kucharski zagra w reprezentacji Polski? To pytanie wciąż bowiem pozostaje otwarte. Piłkarz bowiem posiada australijskie obywatelstwo, a ta reprezentacja na pewno monitoruje jego postępy. Szkoda byłoby stracić taki talent, dlatego mamy nadzieję, że w tym przypadku PZPN będzie szybszy.

WYBRANE DLA CIEBIE