Barcelona podjęła ważną decyzję! Chodzi o karę dla Lewandowskiego

Data:

Władze FC Barcelony podjęły ważną decyzję. Chodzi o zawieszenie Roberta Lewandowskiego, który nie wystąpi w trzech najbliższych meczach La Liga.

Robert Lewandowski wyleciał z boiska w meczu La Liga rozgrywanym pomiędzy Osasuną Pampeluna a Barceloną. Nasz rodak dostał drugą żółtą kartkę i pomimo protestów jego, a także pozostałych zawodników Barcelony, musiał opuścić murawę.

Schodząc z boiska pokazał w stronę Xaviego wymowny gest dotykając się do nosa, a następnie wskazał dłonią na arbitra. Polak tłumaczył kilka dni później, że nie chciał obrazić arbitra, a jego gest był skierowany do trenera i nawiązywał do ich wcześniejszej rozmowy.

Władze La Liga nie zostały jednak przekonane tą argumentacją. Polak został ostatecznie zawieszony na trzy mecze, co znacząco osłabi zespół Barcelony. Dodatkowo, nasz rodak będzie musiał również zapłacić karę finansową w wysokości 1200 euro (po 600 euro za kartkę oraz obrazę sędziego).

FC Barcelona podjęła decyzję. Chodzi o zawieszenie Polaka

Hiszpańskie media podają, że FC Barcelona nie zamierza zaakceptować kary nałożonej przez władze La Liga na Roberta Lewandowskiego. Okazuje się, że klub zamierza skorzystać z prawa odwołania.

Oprócz Lewandowskiego ukarany został też Gerard Pique, który zakończył już zawodową karierę. On również otrzymał w starciu z Osasuną czerwoną kartkę. Piłkarz będzie musiał zapłacić 2400 euro za swoje zachowanie.

W przypadku Pique, co zrozumiałe, FC Barcelona nie zamierza składać odwołanie. Zawodnik nie będzie dłużej bowiem reprezentował barw klubu z Katalonii i zawiesi buty na kołek.

 

WYBRANE DLA CIEBIE