Kibice zwrócili uwagę na gesty piłkarzy Maroko. Podczas meczu robili to bardzo często [FOTO]

Data:

Kibice zwrócili uwagę na gesty marokańskich piłkarzy podczas meczu z Portugalią. Piłkarze z Afryki wykonywali je bardzo często.

Maroko sprawiło niebywałą sensację i awansowało do półfinału mistrzostw świata w Katarze. To historyczny sukces, ponieważ jak dotąd żadna afrykańska reprezentacja nie awansowała do półfinału mundialu. Maroko dokonało więc ogromnego osiągnięcia i doprowadziło do euforii swoich kibiców.

Warto również podkreślić drogę, jaką przeszli gracze z Afryki Północnej. Najpierw zajęli bowiem pierwsze miejsce w swojej grupie, a następnie, już w fazie finałowej, rozprawili się z Hiszpanią oraz Portugalią.

Kibice, którzy oglądali mecz z Portugalią, ale także wcześniejsze spotkania, zwrócili uwagę na gesty, które Marokańczycy wykonują podczas rywalizacji. Co ciekawe, robią to bardzo często.

Wymowne gesty piłkarzy Maroko. Podczas meczu z Portugalią robili to bardzo często

Uwagę na zachowanie marokańskich piłkarzy zwrócili kibice, którzy opisywali je na swoich profilach społecznościowych w serwisie Twitter. Jeden z kibiców załączył nawet zdjęcia, na których widać dwóch graczy reprezentacji Maroko. Obaj wykonywali wymowne, religijne gesty.

To nie powinno dziwić. Maroko to kraj muzułmański, gdzie wiara jest bardzo silna. Świadczy o tym wspomniane zachowanie piłkarzy z tego państwa, którzy regularnie odnosili się do swojej religii, np. w wymowny sposób układając, a następnie unosząc ku niebu ręce.

Wspólną modlitwę gracze reprezentacji Maroko odmówili także po końcowym gwizdku arbitra zawodów, gdy wiedzieli, że awans do półfinału turnieju w Katarze mają już zapewniony.

WYBRANE DLA CIEBIE