PILNE ostrzeżenie dla POLAKÓW! Chodzi o mecz Francja-Maroko

Data:

Ambasada RP we Francji wydała oficjalny komunikat skierowany do Polaków. Chodzi o mecz Francja-Maroko, który odbędzie się w środę.

W najbliższą środę w meczu półfinału mistrzostw świata reprezentacja Francji zmierzy się z Maroko. Drużyna z Afryki to sensacja rozgrywanego w Katarze turnieju. Maroko w 1/8 finału wyeliminowało bowiem Hiszpanię, a w ćwierćfinale Portugalię.

Teraz, w starciu o finał, zmierzą się z Francją. Okazuje się jednak, że spotkanie będzie meczem podwyższonego ryzyka. Wielu obywateli Maroko mieszka bowiem nad Loarą, a służby obawiają się, że na miejscu może dojść do zamieszek na tle futbolowym.

Komunikat w tej sprawie wydała nawet Ambasada RP we Francji, która zwróciła się bezpośrednio do Polaków. Do naszych rodaków wystosowano oficjalne ostrzeżenie.

Ostrzeżenie dla Polaków mieszkających we Francji. W tle mecz z Maroko

Na oficjalnym profilu polskiej ambasady we Francji opublikowano komunikat skierowany do Polaków przebywających nad Loarą.

– Ostrzeżenie! Zalecamy Polakom przebywającym w większych miastach we Francji szczególną ostrożność podczas meczu Mistrzostw Świata Francja-Maroko w środę 14.12. Prosimy o unikanie zgromadzeń na ulicach i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych – napisała Ambasada Polski we Francji.

WYBRANE DLA CIEBIE