Burza w komentarzach pod zdjęciem Marciniaka! Zagraniczni kibice są wściekli

Data:

Szymon Marciniak będzie sędziował finał mundialu. Informacja o tym fakcie została opublikowana na profilu Referee Abroad. Pod zdjęciem Polaka rozgorzała gorąca dyskusja z udziałem zagranicznych kibiców.

O tym, że Szymon Marciniak będzie sędziował finału mundialu w Katarze wie już każdy kibic kopanej w Polsce. Ta informacja wybrzmiała także poza granicami naszego kraju i jak się okazuje wywołała nieco kontrowersji.

Świadczy o tym wpis opublikowanym na profilu Referee Abroad w serwisie społecznościowym Facebook. Prowadzący zamieścili zdjęcie Szymona Marciniaka wraz z informacją, że to on będzie arbitrem podczas starcia Francji z Argentyną.

Część zagranicznych kibiców podważała tę decyzję. Sugerowali bowiem, że to zły pomysł. Argumentowali to w rozmaity sposób.

Burza w komentarzach pod zdjęciem Marciniaka

– Europejski sędzia. Gratulacje dla Francji za wygranie Mistrzostw Świata w niedzielę – napisał jeden z arabskich kibiców.

– Dla mnie sędzia nie powinien pochodzić z Europy czy Ameryki Południowej. A ten sędzia jest z Europy – napisał z kolei fan futbolu z Afryki. – Jego kraj grał z Argentyną i przegrał. Myślicie, że będzie sprawiedliwy? Zła, zła robota FIFA. Powinien to być włoski sędzia – ocenił w kuriozalny sposób inny z internautów, także pochodzący z krajów arabskich.

Nie wszyscy jednak publikowali komentarze w tym tonie. Wielu fanów podkreślało bowiem, że Marciniak to bardzo dobry sędzia, który zasłużył na zaszczyt sędziowania finału mundialu w Katarze. – Jeden z najlepszych sędziów na świecie – ocenił kibic Theo Stolk.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE