Kanada ogłosiła skład na mundial. Ma szansę namieszać?

Data:

Kanada ogłosiła swój skład na mundial. Selekcjoner tej reprezentacji, John Herdman, ogłosił listę 26 powołanych zawodników.

Kanada jedzie na mundial po raz pierwszy od 36 lat. Ostatni raz piłkarze z tego kraju brali udział w światowym czempionacie w 1986 roku. Nie udało się im wówczas zdobyć ani jednego punktu i pożegnali się z turniejem po fazie grupowej uznając wyższość kolejno: Francji, Węgier oraz Związku Radzieckiego.

Po kilkudziesięciu latach Kanada znów zagra na dużym turnieju. Ekipa sposobi się już bowiem do wyjazdu do Kataru, gdzie odbędzie się tegoroczne mistrzostwa.

Wiadomo już również, kto pojedzie na mundial. Selekcjoner reprezentacji John Herdman ogłosił listę zawodników powołanych na mistrzostwa świata.

Kanada ogłosiła skład na mundial

Wśród powołanych zawodników znalazł się największych gwiazdor reprezentacji Kanady, czyli występujący w zespole Bayernu Monachium Alphonso Davies. To zaskoczenie, ponieważ mówiło się, że ze względu na kontuzję piłkarz może ostatecznie nie pojechać na turniej.

Oprócz Daviesa na mundial pojedzie także inny, czołowy zawodnik reprezentacji Kanady, czyli występujący we francuskim Lille Jonathan David. Co ciekawe, wśród powołanych zawodników znalazł się także bramkarz Milan Borjan, który w przeszłości występował w zespole Korony Kielce.

Podczas mundialu Kanada zmierzy się w fazie grupowej z Belgią, Chorwacją oraz Maroko.

WYBRANE DLA CIEBIE

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.