Osiem bramek i dwa wymowne gesty. Taki był mecz Anglii z Iranem [WIDEO]

Data:

Osiem bramek, ale i wymowne gesty ze strony obu zespołów. To obejrzeli kibice, którzy zasiedli na trybunach lub przed telewizorami, by zobaczyć starcie Anglii z Iranem w meczu fazy grupowej (grupa B) podczas mundialu w Katarze.

Działo się. Tak w skrócie można podsumować mecz Anglii z Iranem. Nie dość, że padło wiele bramek, bo aż osiem, to jeszcze piłkarze każdej z drużyn zadbali o dodatkowe aspekty.

Najpierw piłkarze z Iranu zdecydowali się nie śpiewać swojego hymnu, manifestując tym samym swój sprzeciw wobec radykalnej władzy w ich kraju. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ. A następnie Anglicy, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, wykonali wymowny gest.

Chodzi rzecz jasna o kultowe już uklęknięcie. Anglicy robią to przed meczami cały zespołem, wyrażając swoją solidarność wobec osób prześladowanych ze względu na kolor skóry. Podczas meczu z Iranem także to zrobili, chociaż FIFA apelowała, by powstrzymywać się od tego typu deklaracji.

Anglia-Iran. Osiem bramek i mnóstwo emocji

Wreszcie sam mecz. Anglicy zdemolowali swoich rywali już do przerwy wbijając im aż trzy gole. Po zmianie stron dołożyli kolejne trzy, a Irańczycy byli w stanie odpowiedzieć zaledwie dwoma trafieniami.

W efekcie spotkanie zakończyło się triumfem Synów Albionu 6-2 i jednocześnie najwyższym rezultatem podczas trwającego turnieju w Katarze.

Strzelanie rozpoczął w 4. minucie Bellingham, a później poszło już z góry (skrót w wideo na górze artykułu).

WYBRANE DLA CIEBIE