Strzelił gola Kamerunowi. Cieszyli się wszyscy… tylko nie on [WIDEO]

Data:

Do niespodziewanej sytuacji doszło podczas meczu fazy grupowej mundialu pomiędzy Szwajcarią a Kamerunem. Chodzi zachowanie strzelca jedynego gola dla Helwetów bezpośrednio po zdobytej bramce.

Reprezentacja Szwajcarii pokonała Kamerun 1-0. Helweci zanotowali pierwsze trzy punkty podczas mundialu i zwyciężyli z afrykańską reprezentacją.

Jedynego gola zdobył Breel Embolo, który występuje we francuskim AS Monaco. W 48. minucie spotkania piłkarz wykazał się dużym sprytem w polu karnym Kamerunu i wpakował futbolówkę do bramki rywali.

Po strzelonym golu doszło jednak do nietypowej sytuacji, która już teraz odbiła się szerokim echem na całym świecie. Chodzi o zachowanie Embolo chwilę po tym, jak wpakował piłkę do bramki.

Nietypowe zachowanie Embolo. Zawodnik nie cieszył się ze zdobytej bramki

Kibice natychmiast zauważyli, że po bramce, którą zdobył Embolo zachowanie piłkarza była bardzo nietypowe. Piłkarz nie cieszył się bowiem ze zdobytej bramki, lecz po prostu zatrzymał i początkowo skrył twarz w dłoniach.

Jego koledzy z zespołu szaleli na boisku, tymczasem Embolo zachowywał stoicki spokój. Dlaczego zdecydował się na taką formę celebracji swojego gola?

Breel Embolo urodził się w Kamerunie i wychowywał tam w pierwszych latach życia. Jak widać, nadal ma duży sentyment do miejsca, z którego wyruszył w świat i zrobił piłkarską karierę.

WYBRANE DLA CIEBIE