Gdyby to się udało, przeszłoby do historii. Kibice Portugalii ze stanem przedzawałowym [WIDEO]

Data:

Mecz Portugalii z Ghaną dostarczył nam wiele emocji. Byłoby ich jeszcze więcej, gdyby ekipie z Afryki udało się wykorzystać sytuację w doliczonym czasie gry.

Spotkanie, w którym zmierzyły się Portugalia i Ghana obfitowało w wiele wspaniałych sytuacji oraz bramek. Prowadzenie objęli piłkarze z Europy, którzy wyszli na prowadzenie po rzucie karnym w 65. minucie spotkania. Piłkę do siatki skierował wówczas Cristiano Ronaldo, który przeszedł do historii strzelając bramkę podczas swojego piątego mundialu.

Niedługo później doszło jednak do wyrównania. Ghana ruszyła z kontratakiem, obrońcy reprezentacji Portugalii nie dali rady, a futbolówkę do siatki skierował Andre Ayew, który chwilę później szalał z radości.

Kibice z Portugalii mieli serca w gardłach. Ghana mogła pogrążyć ich zespół

Po wyrównaniu Portugalczycy ruszyli do brawurowych ataków. Ich starania przyniosły efekty. Najpierw na 2-1 podwyższył bowiem Joao Felix, a chwilę później trzeciego gola dla Portugalii zdobył skrzydłowy AC Milan – Rafael Leao.

Na tym jednak nie koniec. Ghana zdobyła bowiem kontaktową bramkę. W 89. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Osman Bukari. Gracze z Afryki mogli również wyrównać, jednak błędu portugalskiego bramkarza, Diego Costy, nie wykorzystał napastnik reprezentacji Ghany. Nietrudno się domyślić, co działo się wówczas w głowach kibiców z Portugalii. Stan przedzawałowy murowany.

WYBRANE DLA CIEBIE