Grał w Arabii Saudyjskiej, teraz przestrzega Polaków. Ma jedną prostą radę

Data:

Łukasz Gikiewicz, polski piłkarz, występował w przeszłości w Arabii Saudyjskiej. Teraz ma dla naszej reprezentacji kilka rad. W tym jedną bardzo prostą.

W sobotę 26 listopada Polacy zagrają swój drugi mecz podczas mundialu w Katarze. Tym razem ich rywalem będzie Arabia Saudyjska, która w pierwszym meczu sensacyjnie pokonała Argentynę sprawiając tym samym ogromną niespodziankę.

Teraz przyszedł czas na Polskę i spotkanie z drużyną Czesława Michniewicza. Jak powinniśmy zagrać z Arabią? Tutaj z pomocą przychodzi Łukasz Gikiewicz, polski piłkarz, który w przeszłości występował w tym położonym w rejonie Bliskiego Wschodu kraju.

Gikiewicz reprezentował barwy trzech tamtejszych klubów: Al-Wehda (2015), Al-Batin (2018) i Hajer FC (2019). Dwóch zawodników z dzisiejszej kadry Arabii Saudyjskiej to jego byli klubowi koledzy.

Grał w Arabii Saudyjskiej, teraz ma kilka rad dla Polaków. Jak powinniśmy zagrać?

Gikiewicz udzielił wywiadu serwisowi WP Sportowe Fakty. Podczas swojej rozmowy opowiedział nieco więcej o preferowanym przez Saudyjczyków. Miał również kilka rad dla selekcjonera Michniewicza.

– W sobotę przekonamy się, ile sił kosztowało ich pokonanie Argentyny i czy będą w stanie się zregenerować. Nie możemy dopuścić, żeby nasi obrońcy zostawali z napastnikami i skrzydłowymi Arabii Saudyjskiej jeden na jednego, bo odstają pod względem szybkości – powiedział piłkarz.

Zawodnik dał również selekcjonerowi bardzo prostą radę. – Nie chciałbym zobaczyć, jak nasz stoper goni ich skrzydłowego, bo będzie na straconej pozycji. Trzeba zagrać tak, żeby rywale mieli jak najmniej miejsca – oświadczył. – Musimy pokazać umiejętności, które nasza drużyna bez wątpienia ma, wiemy przecież, jak „Lewy” czy „Zielu” grają w klubach. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy mieli z Arabią Saudyjską problemy – podsumował.

WYBRANE DLA CIEBIE