To naprawdę jest Polak?! Pięknie wszedł między dwóch obrońców i ta bramka! [WIDEO]

Data:

Na tego piłkarza warto mieć oko. David Poreba występujący w Stanach Zjednoczonych właśnie zaliczył świetny występ w Pucharze US Open. Były pomocnik m.in. Stali Mielec zdobył gola i zaliczył asystę.

David Poreba to 21-letni polski pomocnik wychowany w Stanach Zjednoczonych. Do Polski trafił w 2021 roku, gdy podpisał kontrakt z PGE FKS Stalą Mielec. W mieleckich barwach Poreba występował w latach 2021-2022. Zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie, ale na boisku spędził łącznie tylko 41 minut. Do jego „polskiego” dorobku należy doliczyć jeszcze 2 mecze w Fortuna Pucharze Polski.

Cały 2023 rok spędził już na wypożyczeniu w młodzieżowym zespole Charlotte FC – Crown Legacy. Tam był bardzo ważną postacią zespołu, ponieważ zagrał w 29 meczach, z czego w 27 pełnił funkcję kapitana. Jego dorobek liczbowy był bardzo dobry – zdobył łącznie 6 bramek i zaliczył do tego 5 asyst.

Takie występy zaowocowały kolejnym transferem. Tym razem do Chicago Fire, a właściwie do drugiego zespołu tego klubu. To właśnie w barwach Chicago Fire II rozegrał w tygodniu kapitalny mecz przeciwko Chicago City w Pucharze US Open. Jego drużyna wygrała 6:0, a on sam zdobył gola i zaliczył asystę.

David Poreba zdobył gola na 3:0, a kilka minut później zanotował ostatnie podanie przy trafieniu Michaela Nesciego. Gol Poreby był naprawdę ładny. Polski pomocnik wszedł odważnie między dwóch obrońców i oddał celny strzał z dość ostrego kąta. Zresztą zobaczcie sami.

Zespół Chicago Fire II występuje w lidze MLS Next Pro. Można ją porównać do nieistniejącej już w naszym kraju Młodej Ekstraklasy, bowiem występują tam zawodnicy w wieku młodzieżowca.

David Poreba
David Poreba

WYBRANE DLA CIEBIE