Polak zatrzymał Pelego na boisku. W pewnym momencie Brazylijczyk wykonał zaskakujący gest

Data:

Stanisław Oślizło, były reprezentant Polski, miał zaszczyt zmierzyć się na boisku ze słynnym Brazylijczykiem Pele, który 29 grudnia zmarł w wieku 82 lat. Polak opowiedział o rywalizacji z legendą futbolu.

Pele, legendarny brazylijski piłkarz, zmarł w wieku 82 lat. Wcześniej długo chorował, walczył z nowotworem, jednak ostatecznie nie udało mu się pomóc. Ostatnie dni swojego życia spędził w szpitalu. Cały czas była przy nim rodzina.

Brazylijczyka, w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty, wspomina Stanisław Oślizło, były piłkarz reprezentacji Polski. W przeszłości, występując w biało-czerwonej koszulce, mierzył się z legendarnym piłkarzem.

Miało to miejsce podczas meczu Brazylia-Polska rozgrywanego na Maracanie. Oślizło zanotował wtedy bardzo dobre zawody i choć Brazylia wygrała 2-1, to były reprezentant Polski, dziś 85-latek, powstrzymał Pelego.

Oślizło zatrzymał Pelego. Ujawnił, jaki gest wykonał Brazylijczyk

Mecz, o którym opowiada Oślizło był rozgrywany w 1966 roku. Reprezentacja Polski przebywała wówczas na tournee po Ameryce Południowej. Były piłkarz Górnika Zabrze doskonale pamięta przebieg tego spotkania. Wspomina, że na mecz, który odbył się na Maracanie, weszło wówczas 130 tysięcy widzów.

Polak relacjonuje, że każdy kontakt Pelego z piłką powodował euforię wśród kibiców. Pomimo wsparcia ze strony trybun Brazylijczyk bramki przeciwko Polsce jednak nie zdobył. Duża w tym zasługa Oślizły, który jak trzon polskiej defensywy nie dał Pelemu pograć. – To prawda. Pilnowaliśmy go we dwóch, z Jackiem Gmochem. I choć było widać jego wielką klasę, to nie wbił nam bramki. Ale czuło się, że gramy przeciw komuś wyjątkowemu – powiedział Oślizło w wywiadzie.

Oślizło wspomina, że w pewnym momencie Pele wykonał wobec niego zaskakujący gest. – Po którymś kolejnym pojedynku poczułem dotyk po plecach. Odwracam się, a tam Pele mnie poklepuje. Nie do końca rozumiałem co mówił, ale brzmiało to jak „dobrze, dobrze”. Mówiąc wprost: wyglądało na to, że chwalił moją grę – ujawnił były reprezentant Polski, który dodał, że Brazylijczyk był na murawie „bardzo dżentelmeński”.

Cały wywiad TUTAJ.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE