Lech wyrównuje w meczu z Fiorentiną! Piękny gol Velde [WIDEO]

Data:

Trwa mecz Lech Poznań – Fiorentina w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Włosi szybko objęli prowadzenie, ale Lech zdołał wyrównać w 20.minucie meczu. Gola zdobył Kristoffer Velde. Mamy wideo!

To mecz, na który czekała cała piłkarska Polska. Po raz ostatni bowiem nasz klub w ćwierćfinale europejskich pucharów oglądaliśmy niemal trzydzieści lat temu – dokładnie wiosną 1996 roku. Teraz ponownie, za sprawą Lecha Poznań, możemy przeżywać emocje w tak późnej fazie europejskiego pucharu.

Zaczęło się jednak źle. Już w czwartej minucie znakomite uderzenie za skraja pola karnego oddała Gonzalez, piłka odbiła się od słupka, później od nogi interweniującego Bednarka, aż trafiła do Arthura Cabrala, który wykorzystał okazję i trafił z najbliższej odległości.

Wyrównać udało się w 20.minucie. Lech chwilę wcześniej mógł stracić gola (Gonzalez trafił w słupek), a kilkadziesiąt sekund później cieszył się z bramki. Kolejorz przeprowadził piękną akcję, Mikael Ishak zgrał głową na linię pola karnego do Velde, a ten mocnym, mierzonym strzałem pokonał bramkarza Fiorentiny.

Niestety, do przerwy nie udało się dotrwać z remisem. W 41.minucie Fiorentinę na prowadzenie wyprowadził bowiem Gonzalez.

WYBRANE DLA CIEBIE