Kompromitacja reprezentacji Polski w Albanii. Pukamy w dno od spodu [WIDEO]

Data:

Co to miało być? Reprezentacja Polski w fatalnym stylu przegrała na wyjeździe z Albanią i niemal przekreśliła swoje szanse na bezpośredni awans na przyszłoroczne EURO. Prawdopodobnie pozostanie nam tzw. „ścieżka Ligi Narodów”.

Oglądaliście film „Piłkarski Poker”? Jeśli tak, to z pewnością pamiętacie scenę, w której jeden z głównych bohaterów łapie się za głowę podczas oglądania mecz Polska – Albania. Był to prawdziwy mecz, który odbył się pod koniec lat 80-tych i zakończył się remisem 2:2. Tamto spotkanie było swoistą zapowiedzią kryzysu polskiej piłki, który nastąpił przez całą dekadę lat 90-tych.

Czy podobnie będzie teraz? Nie ma wątpliwości, że porażka w takim stylu to kompromitacja. Początek jednak nie był zły. Nawet na kilkadziesiąt sekund objęliśmy prowadzenie, ale ostatecznie VAR anulował gola Jakuba Kiwiora. Powodem była minimalna pozycja spalona polskiego obrońcy.

Dramat zaczął się pod koniec pierwszej połowy. Dokładnie w 37.minucie przepięknym strzałem popisał się Jasir Asani. Boczny napastnik koreańskiego Gwangju huknął nie do obrony dla Wojciecha Szczęsnego, ale nie było tak, jak powiedział Mateusz Borek w transmisji TVP Sport – nie był to bowiem strzał jego życia. Podobnego gola zdobył bowiem w meczu z Mołdawią.

Druga połowa nie zaczęła się jednak źle. Mieliśmy więcej z gry, zbliżaliśmy się do pola karnego Albanii, ale brakowało jednak konkretów.

Tych znów nie zabrakło Albanii. Tym razem duży błąd popełnił Mateusz Wieteska, który w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Jana Bednarka. Wszystko poprzedziła jeszcze fatalna strata Kamila Grosickiego. Zobaczcie sami tego gola.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Tym samym przegraliśmy 0:2 z Albanią i zajmuje 4.miejsce w grupie eliminacyjnej. Przed nami są: Czechy, Albania i Mołdawia. Nasza reprezentacja Polski wyprzedza jedynie Wyspy Owcze.

Albania – Polska 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Asani (37.miuta), 2:0 Daku (62.minuta).

WYBRANE DLA CIEBIE