Niespodzianka! Oto nowy selekcjoner Kadry U-21

Data:

Poznaliśmy nazwisko następcy Michała Probierza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Został nim Adam Majewski, który przez prawie dwa lata z dobrym skutkiem prowadził Stal Mielec. To mimo wszystko niespodzianka, bo jego nazwisko nie przewijało się na medialnej giełdzie.

Jeszcze w środę, a więc gdy prezentowano Michała Probierza jako selekcjonera pierwszej reprezentacji, spekulowano, że jego następcą może być Marcin Włodarski. To trener, który dał się poznać świetną pracę z kadrą do lat 17. Innym faworytem miał być Miłosz Stępiński. Ostatecznie Cezary Kulesza postanowił jednak postawić na Adama Majewskiego.

Adam Majewski, jako piłkarz, największe sukcesy w piłce klubowej osiągnął z Legią Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Ligi Polskiej w 2002 roku. Występował również w Wiśle Płock, której jest wychowankiem, w Lechu Poznań oraz w Groclinie Grodzisk Wielkopolski.

Adam Majewski wystąpił również raz w reprezentacji Polski. Zagrał w towarzyskim spotkaniu z Macedonią, 14 lutego 2003 roku. Biało-czerwoni wygrali wówczas 3:0.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej najpierw został asystentem trenera w Wiśle Płock, a następnie samodzielnie prowadził drugi zespół w latach 2018-2020. W sezonie 2019/2020 i 2020/2021 był szkoleniowcem Stomilu Olsztyn. W lipcu 2021 roku zadebiutował jako trener Stali Mielec na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – w PKO BP Ekstraklasie. Zespół z Mielca poprowadził w 62 spotkaniach (59 meczów na szczeblu ligowym i 3 w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski). Ze Stali odszedł w marcu 2023 roku.

22 września 2023 roku Adam Majewski został selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21. Na razie nie podano do publicznej wiadomości nazwisk jego asystentów. Możliwe jednak, że dołączą do niego trenerzy, z którymi pracował w Stali Mielec: Dariusz Fabianowicz i Damian Skiba.

Adam Majewski

WYBRANE DLA CIEBIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj