Krzysztof Stanowski odchodzi z Kanału Sportowego. Jest dokument!

Data:

To, o czym mówiło się od wielu tygodni, właśnie zostało oficjalnie potwierdzone. Krzysztof Stanowski, współzałożyciel i najpopularniejsza postać Kanału Sportowego odchodzi z projektu. W dniu 13 października złożył wypowiedzenie.

Kanał Sportowy został założony pod koniec 2019 roku przez topowych polskich dziennikarzy. Byli to: Krzysztof Stanowski, Michał Pol, Tomasz Smokowski i Mateusz Borek. Pierwsi dwaj mieli już duże doświadczenie w internecie. Krzysztof Stanowski bowiem już od pewnego czasu rozwijał kanał swojego portalu Weszło, a Michał Pol znakomicie sprawdzał się w swoim jednoosobowym kanale, Polsport – Michał Pol.

Ich wspólny projekt był strzałem w dziesiątkę. Obecnie Kanał Sportowy ma 1,13 mln subskrybentów oraz opublikował ponad 4,2 tys. filmów. Najpopularniejszy z nich – Hejt Park z Marcinem Najmanem ma ponad 11 milionów wyświetleń.

Teraz jednak drogi twórców się rozchodzą. Krzysztof Stanowski poinformował o swoim odejściu z Kanału Sportowego. – Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiały się domysły dotyczące mojego odejścia z Kanału Sportowego, a od miesiąca – gdy usunąłem KS z opisu w swoich mediach społecznościowych – temat stał się głośny – napisał Stanowski.

– Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie, co oznacza, że mam obowiązek świadczenia pracy przez kolejne trzy miesiące (do końca stycznia 2024), chyba że strony ustalą inaczej – dodał Krzysztof Stanowski.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzyli ze mną ten ekscytujący projekt. Przede wszystkim dziękuję widzom, z którymi spędziłem ostatnie blisko cztery lata – czy też rozmawiając podczas programów, czy też czytając Wasze komentarze. Fajnie było! I może jeszcze będzie – podkreślił na koniec.

Na razie nie są znane dalsze plany Krzysztofa Stanowskiego. Według dokumentu zamieszczonego przez samego twórcę, do końca stycznia 2024 roku powinien dalej pracować w Kanale Sportowym. Zobaczymy, co czas pokaże.

WYBRANE DLA CIEBIE