Kibicom opadły ręce. Szef FIFA właśnie ogłosił gospodarza mistrzostw świata w 2034 roku

Data:

Poznaliśmy gospodarza mistrzostw świata w piłce nożnej w 2034 roku. Taką informację przekazał sam szef FIFA – Gianni Infantino. Kibicom naprawdę mogą opaść ręce.

Mistrzostwa świata w 2034 roku odbędą się w Arabii Saudyjskiej. Taką informację na swoim Instagramie potwierdził Gianni Infantino.

O takim obrocie spraw mówiło się już od kilku dni. Arabia Saudyjska miała bowiem tylko jednego, ale za to bardzo mocnego kandydata – Australię. Przypomnijmy, że Australia i Nowa Zelandia organizowały tegoroczny, bardzo dobrze przyjęty kobiecy Mundial. Impreza ta biła rekordy popularności, a na niemal każdym meczu był komplet publiczności.

Nic więc dziwnego, że kandydatura obu krajów wydawała się być bardzo mocna. Szybko jednak ze wspólnej kandydatury wycofała się Nowa Zelandia. Australia nie dawała jednak za wygraną i do wspólnego kandydowania starała się namówić min. Malezję i Indonezję. Choć kraje te wyraziły wstępną zgodę, to później również się wycofały.

Australia, która została więc sama, rankiem 31 października 2023 roku zgłosiła do FIFA, że rezygnuje z ubiegania się o organizację Mundialu w 2034 roku.

Tym samym Gianni Infantino i komitet wykonawczy FIFA postawił na jedyną kandydaturę, która pozostała na stole. Tym samym mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2034 roku odbędą się w Arabii Saudyjskiej.

WYBRANE DLA CIEBIE