Josue znów jest magiczny! Legia Warszawa wygrywa i jest o krok od wyjścia z grupy LKE [WIDEO]

Data:

Legia Warszawa zagrała kapitalny mecz! Wicemistrzowie Polski pewnie i w dobrym stylu pokonali Zrinjski Mostar i są już naprawdę o krok od awansu z grupy Ligi Konferencji Europy. Kolejny świetny mecz rozegrał Josue.

Przed czwartą kolejką spotkań Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa była w całkiem dobrej sytuacji w grupie. Miała na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Wygrana w czwartkowy wieczór ze Zrinjskim sprawiałby więc, że sytuacja w grupie stałaby się wręcz komfortowa.

Legia już od pierwszych minut pokazała, że chcę wykorzystać tę sytuację. Sunęła z kolejnymi atakami, a pierwszy raz piłkę w siatce udało się zmieścić już w 14.minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Josue. Po jego zagraniu z piłką minął się Pekhart, następnie jednak do piłki dopadł Augustyniak, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola dla Legii. Było 1:0.

Drugi gol padł kwadrans później. To właśnie wtedy z szybkością w pole karne gości wpadł Patryk Kun. Skrzydłowy wbiegł przed Josipa Corlukę i padł w polu karnym. Sędzia po chwili zastanowienia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Josue i Legia już po półgodzinie była bardzo blisko trzeciej wygranej w Lidze Konferencji Europy.

Zrinjski Mostar szukał szukał swoich okazji, ale był nieskuteczny. Z kolei Legia Warszawa w drugiej połowie postawiła na kontrolowanie gry. Wicemistrzowie Polski byli częściej przy piłce, konstruowali akcje, a jednocześnie trzymali zagrożenie z dala od własnego pola karnego. Taka taktyka przyniosła skutek. Legia bezpiecznie dowiozła prowadzenie do końca i całkowicie zasłużenie wygrała 2:0.

Podopieczni Kosty Runjaicia są liderami grupy E Ligi Konferencji Europy. Mają na koncie 9 punktów za trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

WYBRANE DLA CIEBIE