Piłkarska zabawa w Kolbuszowej Dolnej! W turnieju wzięło udział 100 dzieci z Kolbuszowej i okolic

Data:

To była piłkarska zabawa w Kolbuszowej Dolnej. Na stadionie miejscowego Sokoła rywalizowało 100 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kolbuszowa. – To jedna z największych tego typu imprez w naszej okolicy – mówi prezes klubu i organizator wydarzenia, Andrzej Skowroński.

Turniej w Kolbuszowej Dolnej wystartował punktualnie o godzinie 9:00. Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i klasy 7-8 szkół podstawowych) stanęło łącznie 10 drużyn – po 5 w każdej kategorii wiekowej.

Były to zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z: Kolbuszowej, Dzikowca, Weryni, Widełka, Kupna i Zarębek.

Po kilkugodzinnej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców. W młodszej kategorii wiekowej wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 z Kolbuszowej, druga była Szkoła Podstawowa nr 2 z Kolbuszowej, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dzikowcu, czwarta była Szkoła Podstawowa z, Widełki a piąta Szkoła Podstawowa z Weryni.

W kategorii starszej triumfowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej. Drugie miejsce należało do Szkoły Podstawowej w Widełce, a trzecia była Szkoła Podstawowa w Weryni. Na miejscu czwartym uplasowała się Szkoła Podstawowa w Zarębkach, a piąta była Szkoła Podstawowa w Kupnie.

– Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju – mówi Andrzej Skowroński, prezes Sokoła Kolbuszowa Dolna. – Udało nam się zorganizować bardzo duże wydarzenie sportowe, w którym wzięło udział 100 dzieci z naszej okolicy. Partnerem wydarzenia było Województwo Podkarpackie – Podkarpackie Przestrzeń Otwarta, dlatego poprzez sport chcieliśmy również zaprezentować piękne walory naszego regionu – podkreśla.

WYBRANE DLA CIEBIE