Mateusz Borek: Gvardiol? Ma wszystko. Ma też 20 lat

Data:

Mateusz Borek opublikował ciekawy wpis po meczu półfinału katarskiego mundialu. Jak już wiemy, to Argentyńczycy zagrają za 4 dni o złoto po tym, jak we wtorek ograli 3-0 Chorwację. 

Były dziennikarz Polsatu Sport, a obecnie gwiazdor Kanału Sportowego jest zachwycony jednym z chorwackich defensorów. – Już jest topowym stoperem – skomentował krótkie wideo „Mati”, mimo że Chorwaci stracili w spotkaniu z Argentyną 3 bramki.

Mowa o Joško Gvardiolu, który w styczniu skończył dopiero 20 lat. A już zdążył zagrać o strefę medalową na turnieju rangi Mistrzostw Świata. Choć Chorwatowi nie udało się powstrzymać Leo Messiego i spółki, Mateusz Borek ocenia Gvardiola bardzo wysoko.

Mateusz Borek: Gvardiol to już topowy stoper

Po obejrzeniu meczu Mistrzostw Świata Borek podzielił się swoją opinią na temat stopera reprezentacji Chorwacji – Joško Gvardiola. Mimo, że do wpisu załączył nagranie, na którym Messi dosłownie objeżdża młodego Chorwata, o samym zawodniku wypowiedział się w ciepłych słówach.

– Gvardiol już jest topowym stoperem. Ma wszystko. Technikę, szybkość, inteligencję, podanie, ustawienie. Ma też dopiero 20 lat. Będzie liderem defensywy na lata. Ale Pan Leo pokazał młodemu, że jest cały czas nad czym pracować. A tak na poważnie, to ta akcja to kosmos na ziemi – zachwycał się Mateusz Borek.

WYBRANE DLA CIEBIE