Jerzy Dudek: Wybór nowego selekcjonera? Ważna jest opinia Lewandowskiego

Data:

Po zwolnieniu Czesława Michniewicza Polski Związek Piłki Nożnej rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera. Zdaniem Jerzego Dudka, w takich rozmowach powinien uczestniczyć Robert Lewandowski. – Jego opinia jest bardzo ważna – powiedział były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt.

31 grudnia zakończy się kontrakt Czesława Michniewicza. Dziś już wiemy, że nie zostanie przedłużony. To oczywiście oznacza, że rozpoczęły się poszukiwania jego następcy. Faworytem jest trener zagraniczny, choć w grę ma również wchodzić „opcja narodowa”. Wśród Polaków wymieniani są przede wszystkim: Jan Urban i Marek Papszun.

Głos w tej sprawie zabrał Jerzy Dudek. – Przy wyborze nowego selekcjonera trzeba wziąć pod uwagę jedno. Mamy w zespole jednego z najlepszych piłkarzy świata. Ważne, żeby Robert Lewandowski wyraził swoje zdanie na ten temat. Żeby nie był zdziwiony wyborem – podkreślił były reprezentant Polski na łamach „Super Expressu”.

– Oczywiście, że to zawsze prezes podejmuje decyzje i ma ten najważniejszy głos, bo on za to bierze odpowiedzialność. Jednak może warto zaczerpnąć opinii kapitana, posłuchać tego, co ma do powiedzenia – dodał.

Jerzy Dudek zaznaczył, że jeśli ma to być trener z zagranicy, to musi spełniać odpowiednie warunki. – Jeśli to ma być trener z zagranicy, to musi mieć odpowiednie doświadczenie, który wie, jak pracować z tego typu zawodnikami. Jak radzić sobie komunikacyjnie. To wszystko jest bardzo ważne – zakończył były bramkarz m.in. Liverpoolu i Realu Madryt.

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski najpewniej poznamy w styczniu.

WYBRANE DLA CIEBIE