To jest już pewne! Kolejny reprezentant Polski zagra w Premier League!

Data:

To jest już przesądzone. W przyszłym sezonie grupa Polaków grających w Premier League zostanie powiększona o kolejnego zawodnika. Będziemy tam mieć o jednego reprezentanta Polski więcej.

Jan Bednarek wraca do Premier League! Jego Southampton FC wygrało finałowy mecz barażowy z Leeds United 1:0 i po roku wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Mówi się, że jest to najbardziej drogocenny awans w piłkarskim świecie. Drużyna, która awansuje do Premier League może bowiem liczyć na ponad 100 milionów funtów przychodów. To więcej niż za zwycięstwo w najbardziej elitarnej Lidze Mistrzów!

O zwycięstwie „Świętych” zadecydował jeden gol. To było trafienie Adama Armstronga w pierwszej połowie. Była to jego 24. bramka w tym sezonie, ale bez wątpienia najważniejsza.

Tym samym Southampton FC i Jan Bednarek wracają do Premier League! Reprezentant Polski tym samym podsumował dla siebie bardzo dobry sezon, w którym był absolutnie podstawowym zawodnikiem „Świętych”.

Jan Bednarek w zagrał w tym sezonie 45 meczach ligowych meczach, w których zdobył 2 gole. Przez cały sezon był podstawowym zawodnikiem. Tym samym Bednarek dołączy do innych Polaków grających w tym sezonie: Łukasza Fabiańskiego, Jakuba Kiwiora, Łukasza Fabiańskiego i Jakuba Modera. Do tego grona należy doliczyć jeszcze Kacpra Kozłowskiego, który jest zawodnikiem Brighton, ale od kilku sezonów jest wypożyczany do innych klubów.

WYBRANE DLA CIEBIE