Polski piłkarz na obozie z MANCHESTEREM UNITED! Zagra w Premier League?

Data:

Maxi Oyedele, piłkarz młodzieżowych reprezentacji Polski, wyjechał na zgrupowanie z pierwszym zespołem Manchesteru United. Czy to oznacza, że zawodnik zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu „Czerwonych Diabłów”?

Maxi Oyedele ma 18 lat i rozwija swoje umiejętności w młodzieżowych drużynach Manchesteru United. Piłkarz występuje również w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. Jego mama jest Polką, w związku z czym ma pełne prawo, by przywdziewać trykot naszej drużyny narodowej.

Oyedele jest czołowym zawodnikiem zespołu U-18 Manchesteru United, który występuje w młodzieżowej Premier League. Piłkarz ma za sobą także występy w UEFA Youth League. Młodzian, który – tak twierdzą eksperci – ma przed sobą wielką karierę występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

Starania Oyedele, który dobrze prezentuje się w drużynach młodzieżowych, dostrzegł pierwszy trener Manchesteru United Erik ten Hag.

Oyedele pojechał na obóz z pierwszym zespołem Manchesteru United

Holenderski szkoleniowiec zdecydował, iż młodzieżowy reprezentant Polski wyjedzie na zgrupowanie z pierwszym zespołem Manchesteru United. Piłkarz spakował więc walizki i wyjechał wraz ze wszystkimi gwiazdami „Czerwonych Diabłów” na mini-tournee, które odbywa się w Hiszpanii.

Manchester United rozegrał już w Hiszpanii pierwszy sparing. Ekipa Erika ten Haga rywalizowała z zespołem Cadiz FC. Mecz zakończył się porażką „Czerwonych Diabłów” w stosunku 2 do 4. Oyedele cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Niebawem United zmierzą się z Realem Betis Sewilla, więc może to być okazja na występ dla młodzieżowego reprezentanta Polski. 21 grudnia Manchester United w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej zmierzy się z Burnley FC. Angielscy dziennikarze donoszą, że Oyedele może znaleźć się w kadrze na ten mecz.

WYBRANE DLA CIEBIE