Wskazał pięciu kandydatów do zastąpienia Michniewicza. „Warci rozważenia przez PZPN”

Data:

Michał Trela, dziennikarz Canal+, opublikował felieton na portalu Weszło.com. W treści wskazał pięciu kandydatów, którzy mogliby zastąpić Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Czy Czesław Michniewicz przestanie być selekcjonerem reprezentacji Polski? Decyzja w tej sprawie nadal nie zapadła. Prezes PZPN Cezary Kulesza ma w tej sprawie wolną rękę i z pewnością ma obecnie jednocześnie trudny orzech do zgryzienia.

Michniewicz wyszedł przecież z grupy podczas mundialu w Katarze, jednak styl gry naszego zespołu pozostawiał wiele do życzenia. Mówili o tym zresztą sami piłkarze w pomeczowych wywiadach. Dość wspomnieć choćby wypowiedzi Roberta Lewandowskiego czy Piotra Zielińskiego.

W mediach funkcjonuje już giełda nazwisk trenerów, którzy mogliby zastąpić selekcjonera Michniewicza. Tekst w tej sprawie, na portalu Weszło.com, zamieścił dziennikarz Michał Trela.

Pięciu potencjalnych następców Michniewicza. PZPN rozważa te nazwiska?

Trela wskazał nazwiska pięciu szkoleniowców, którzy zatrudnienie powinien rozważyć PZPN. Pierwszy z nich to dobrze znany Andrij Szewczenko, który był brany pod uwagę zaraz po tym, gdy kadrę porzucił Paulo Sousa.

Dziennikarz uważa także, iż ciekawą opcją byłoby zatrudnienie Portugalczyka, rodaka Sousy, czyli Paulo Bento (na zdjęciu), który przez ostatnie cztery lata prowadził Koreę Południową, także podczas obecnego mundialu.

Zdaniem Treli PZPN mógłby wysondować możliwość zatrudnienia Vladimira Petkovicia, czyli trenera, który przez siedem lat pozostawał selekcjonerem reprezentacji Szwajcarii. – Ma 59 lat, jest bez pracy, po tym jak na początku roku zwolniono go z Girondins Bordeaux – pisze dziennikarz.

W artykule wskazano także dwa nazwiska polskich szkoleniowców. Są to Maciej Skorża, który niedawno rozpoczął pracę w Japonii oraz Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa. Ten ostatni wykluczył jednak możliwość objęcia drużyny narodowej w tym momencie.

Cały tekst TUTAJ.

WYBRANE DLA CIEBIE