Właśnie poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera? „Kontaktowali się z jego otoczeniem”

Data:

Tomasz Ćwiąkała informuje, że PZPN kontaktował się z otoczeniem potencjalnego selekcjonera reprezentacji Polski. Miałby on objąć reprezentację po tym, gdyby federacja zdecydowała rozstać się z Czesławem Michniewiczem.

– W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem – podał dziś PZPN w oficjalnym komunikacie.

– Polski Związek Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera. Jednocześnie PZPN informuje, że kwestia dalszej współpracy pomiędzy federacją a Czesławem Michniewiczem jest tematem rozmów stron. Kontrakt selekcjonera Czesława Michniewicza obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, w związku z czym decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach – czytamy w dalszej części.

Okazuje się, że władze polskiej federacji piłkarskiej już podjęły rozmowy z nowym kandydatem na selekcjonera. Poinformował o tym Tomasz Ćwiąkała za pośrednictwem Twittera.

Właśnie poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera?

Tomasz Ćwiąkała zamieścił na Twitterze wpis, w którym poinformował o tym, że władze PZPN podjęły rozmowy z otoczeniem potencjalnego następcy Czesława Michniewicza. Chodzi o Andrija Szewczenkę, czyli byłego genialnego piłkarza, a obecnie bezrobotnego trenera, który wcześniej prowadził włoską Genoę CFC. Jeszcze wcześniej pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Ukrainy.

– Kontaktowali się z otoczeniem Szewczenki. Tyle wiem. Myślę, że ma wiele cech, które prezesowi mogły odpowiadać. Jak się to skończy – nie wiem. Myślę, że zamieszanie chwile może potrwać – napisał „Ćwiąki” na Twitterze.

WYBRANE DLA CIEBIE