Jest poważnym kandydatem do zastąpienia Michniewicza. Wreszcie zabrał głos

Data:

Jan Urban jest wymieniany jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Były trener Górnika Zabrze wreszcie zabrał głos w tej sprawie.

Urban, jako kandydat na selekcjonera reprezentacji, wymieniany był jeszcze przed zatrudnieniem Czesława Michniewicza. Teraz jego nazwisko znów jest „w grze”. Mówił o tym niedawno dziennikarz Roman Kołtoń.

– Ja bym od razu rozmawiał z Janem Urbanem. To jest naturalny kandydat. To jest mega postać pod względem osobowości, charyzmy i autorytetu. Trzyma się trochę z boku w polskiej rzeczywistości, ale Nawałka też był wycofany – powiedział dziennikarz na kanale Meczyki.pl.

Głos ws. spekulacji dotyczących objęcia funkcji selekcjonera zabrał wreszcie sam zainteresowany. Jakie jest jego stanowisko w tej sprawie?

Jan Urban o pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski

Co ciekawe, Urban był bardzo ostrożny w odpowiedzi na pytanie czy byłby zainteresowany objęciem funkcji szkoleniowca biało-czerwonych. Stwierdził bowiem, że nie jest to najlepszy moment na taką rozmowę.

– Z tego, co wiem, Czesław Michniewicz ma kontrakt do końca 2022 roku. Umowa mogła być od razu przedłużona, ale ostatecznie do tego nie doszło. Nie ma więc co się dziwić, że w media pojawiają się różne spekulacje – powiedział Urban w rozmowie z TVP Sport.

Szkoleniowiec dodał również, że nie chce być wciągany „w takie spekulacje”. Trudno jednak uwierzyć w to, że Jan Urban nie byłby zainteresowany posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Przemawia za nim nie tylko doświadczenie, ale i nazwisko. Urban w przeszłości był wybitnym piłkarzem, dlatego łatwiej byłoby mu zyskać posłuch w szatni biało-czerwonych, gdzie prym wiedzie Robert Lewandowski.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE